home Zdraví Stomatologie Praha 2 radí

Stomatologie Praha 2 radí

Čištění zubním kartáčkem je jednou z nejefektivnějších metod, jak odstranit povlak (zubní plak) ze zubů. Čištění měkkým kartáčkem je efektivnější a méně destruktivní, než hrubé tření tvrdým kartáčem, tvrdí všichni zubaři Praha ze zubní ordinace Praha. Zubní sklovina je relativně tenká, roky agresivního čištění mohou odstranit sklovinu a zub se stane citlivým. Používání tvrdé kartáčku může poškodit i dásně. O tom ví své i dentální hygiena Praha.

Jsou různé metody čištění zubů. Nejúčinnější způsob je směrem “z dásně na zub”,  nejefektivnější čištění trvá minimálně 3 – 5 minut. Nejen podle stomatologů Praha pomáhá proti vzniku zubního kazu a zánětu dásní také ústní voda. Ústní vody by měly být doplňkem základní ústní hygieny.

Fluorizace zubů

Jak by vám určitě řekli na stomatologii Praha 2, fluorizace zubů si klade za cíl vytvořit v povrchových vrstvách skloviny ochrannou koncentraci fluoridu a tím zvýšit odolnost skloviny vůči kyselinám. Fluor je toxický pro mnoho bakterií, zpomaluje jejich metabolismus. Je to jediná látka, schopná zastavit začínající kaz, má pozitivní vliv na remineralizaci skloviny. Fluorizaci zubů provádí i dentální hygienistky na dentální hygieně na Praze 2.

Pokračovat byste měli i doma. Koncentrace fluoridů se postupně samovolně snižuje, proto je třeba aplikaci fluoridů opakovat (používáním vhodné zubní pasty, fluoridového gelu a ústní vody). Výplachy fluoridem jsou nejúčinnější, pokud jsou aplikovány před spaním.

Proč jsou doporučovány žvýkačky bez cukru?

Jak potvrzují zubaři Praha 2, je dokázáno, že žvýkačky bez cukru snižují výskyt zubního kazu. Žvýkání stimuluje průtok slin, které tlumí účinek kyselin (zvyšují pH) a pomáhají odolnosti proti nim. Žvýkejte žvýkačky, které jsou slazené xylitolem – snižují výskyt zubního kazu víc, než ty, ve kterých jsou použita jiná sladidla. Možná tak na dlouho oddálíte nutnost nechat si zavést zubní implantáty Praha.

Spread the love
  • 5