home Děti, Zdraví, Zdraví Je tu období chřipek: jak posílit dětskou imunitu?

Je tu období chřipek: jak posílit dětskou imunitu?

A je to tu zase: barevný podzim, který sice hraje všemi barvami, ale zároveň s sebou přináší citelné změny teplot a všudy přítomné bacily a viry. Ty na nás a především na naše děti číhají doslova na každém kroku – a jak je známo, ve školkách se jim daří více než dobře. O podzimu se velmi často hovoří jako o období chřipek a nachlazení, kterým naše děti podléhají. A vy si možná pokládáte otázku, jak svým dětičkám posílit imunitu a zvýšit tak jejich odolnost vůči číhajícím nemocem.

Jak dítěti posílit imunitu?

Existuje hned několik způsobů, kterými lze dítěti posílit imunitu. A my pro vás máme hned několik tipů, na které se již spolehlo hodně maminek. A kterou metodu pro posílení imunity vyzkoušíte vy?

·         Dáš si ovoce a zeleninu?

Jak je známo, v ovoci a v zelenině je hodně vitamínů. A navíc je to zdravé, tak proč nenaservírovat našim dětem na talíř něco dobrého? Pokud vaše dítko zelenině nebo ovoci příliš neholduje, zkuste na to jít chytřeji a jídlo mu krájejte na menší kousky, vykrojujte z něho tvary, schovávejte je do jiných pokrmů atd. Pamatujte, že ovoce a zelenina jsou nedílnou součástí jídelníčku každého dítěte a to nejen v době, kdy chcete posílit jeho imunitu.

·         Zacvičíme si?

Jedním ze způsobů, jak posílit imunitu, je pohyb. To funguje nejen u dětí, ale i u dospělých, proto můžete sportovat společně s dítětem, což bude o to větší zábava. Nemusíte dítě do pohybu nutit, to by nikam nevedlo. Snažte se to pojmout jako hru a vyberte takovou aktivitu, která bude přiměřená k věku vašeho dítěte – procházka, plavání.

·         Dobrou noc!

Jako další metodu posílení dětské imunity musíme zmínit kvalitní spánek, které děti nutně potřebují. V období chřipek je potřeba, aby děti hodně odpočívaly a aby jim bylo dopřáno dostatečné množství plnohodnotného spánku. Jakmile budou děti unavené a přetížené, tím budou náchylnější k nemocem.

 

 

Spread the love