home Zdraví, Zdraví Varovné příznaky, které mohou předvídat problémy se štítnou žlázou

Varovné příznaky, které mohou předvídat problémy se štítnou žlázou

Problémy se štítnou žlázou potrápí každý rok stále více lidí. Jen málokdo si uvědomuje, že je štítná žláza životně důležitým orgánem, jehož poruchy rozhodně nelze brát na lehkou váhu. Za vším stojí hormony, které mají co dočinění se všemi metabolickými ději v těle a stojí i za poruchami štítné žlázy. Odhalí-li se onemocnění včas, je velké procento úspěchu, že se léčba provede. Proto určitě není na místě podceňovat varovné příznaky, kterými se nám naše tělo snaží naznačit, že něco není tak úplně v pořádku.

Jaké příznaky mohou signalizovat poruchu štítné žlázy?

 

Je hned několik varovných signálů, které se sice zpočátku mohou tvářit nenápadně a nevinně, ale mohou být důkazem toho, že se v našem těle něco děje.

·         Zvýšený tep

Hormony mohou být někdy pěkné potvory, a jak už jsme psali o pár řádků výše, mají vliv na celou řadu orgánů a procesů v našem těle. Patří mezi ně i tlukot srdce, respektive jeho rychlost. Pakliže máte pocit tzv. bušení srdce, měli byste navštívit lékaře a zjistit, zda se jednalo pouze o nárazový stav, nebo jestli se neděje v těle nějaká neplecha.

·         Nadměrná únava

Mezi další varovné příznaky poruchy štítné žlázy patří nadměrná únava. Jasně, každý z nás má někdy den, kdy se mu nic nechce a kdy má pocit, že by udělal nejlépe, kdyby celý den jen lenošil v posteli. Pokud ale trpíte hypotyreózou, pak vás může nadměrná únava překvapovat až nezdravě často.

·         Změna hmotnosti

Poruchy štítné žlázy jsou dvojího typu – buď se jedná o sníženou funkci, která se nazývá hypotyreóza nebo naopak o zvýšenou funkci, jež se jmenuje hypertyreóza. V obou případech je velmi častým jevem změna na váze, ať už se bude jednat o její úbytek nebo o přibývání. Změna váhy je způsobena zadržováním vody.

Spread the love
  • 5