home Služby Wattsenglish, seznamte se

Wattsenglish, seznamte se

Už jste slyšeli o Wattsenglish? Pokud ano, co vás napadne? Jazyková škola? Výukové materiály? Veselá videa s vránou Meggie a jejím kamarádem Stevem? Ať tak či onak, všechno je pravda.

Wattsenglish je britská organizace, která v ČR začínala jako jazyková škola pro děti, postupem času vyvinula vlastní metodologii a na tu navázala vývojem vlastních výukových materiálů. Ty obdržely akreditaci MŠMT a dnes se podle nich učí v mateřských školách a na prvním stupni základních škol po celé ČR.

Metoda Wattsenglish sklízí velké úspěchy nejenom u nás, ale i v zahraničí. A není divu. Od ostatních používaných metodologií se totiž zásadně odlišuje, a právě její odlišnost děti baví.

Učebnicemi, videi, písničkami i celou metodologií děti provází postava skutečného člověka – Steva a jeho věrné, i když občas trochu zlobivé, zvířecí kamarádky Maggie. Společně Steve a Meggie zažívají nejrůznější dobrodružství, kouzlí a ukazují dětem svět. Je to právě skutečná tvář Steva, která dokáže děti mnohem více vtáhnout do děje.

K úspěchu metody přispívají také metodické postupy, které vycházejí z psycholingvistických výzkumů vývoje řeči, a výukové materiály. Ty se na první pohled sice mohou zdát jako jednodušší, než konkurenční materiály, ale kdo jim jednou dá šanci, zjistí, že opak je pravdou. Wattsenglish nechce děti zatěžovat mechanickým překládáním a složitým vysvětlováním, proto jsou učebnice osekány o náročná zadání a zůstává pouze naprosté jádro věci. Jeden díl učebnice přitom navazuje na předchozí, a tak jsou jednou získané znalosti neustále rozvíjeny a opakovány.


S Wattsenglish se můžete setkat v mnoha podobách. Jednou z nich jsou kroužky angličtiny a jazykové programy v mateřských školách, další tvoří anglické kroužky a družiny v základních školách a v neposlední řadě to mohou být například letní tábory pro děti.

Spread the love
  • 5

One thought on “Wattsenglish, seznamte se

Comments are closed.