home Těhotenství a mateřství, Vztahy a rodina, Zdraví Průvodce vaším těhotenstvím – zjistěte, co vás čeká a nemine

Průvodce vaším těhotenstvím – zjistěte, co vás čeká a nemine

Narození dítěte je vyvrcholení jedné devítiměsíční životní etapy ženy a vlastně i muže, který to všechno prožívá s ní. Poté, co poprvé dostanete do ruky ten ukřičený, začervenalý a často různě otlačený uzlíček, máte pocit, že jste v životě nic krásnějšího neviděla. Tomuto okamžiku však předchází devět měsíců očekávání a velkých změn ve vašem těle. Vraťme se tedy na začátek, kdy poprvé objevíte na těhotenském testu dvě čárky, které značí pozitivitu, a vy máte první krok úspěšně za sebou. Jste těhotná. Ty největší změny vás však teprve čekají. Co všechno sebou těhotenství přináší. Co můžete, a co naopak je lepší nedělat, jak se stravovat, hýbat, co vše vás čeká a nemine. Je mnoho otázek, na které možná neznáte odpověď, ale ráda byste znala. V takovém případě si najděte takový zdroj informací, kde všechny odpovědi na své otázky najdete a možná i něco navíc.

prenatální testy

Průvodcem vaším těhotenstvím

Skvělý průvodce celým těhotenstvím týden po týdnu je magazín tehotenstvionline.cz. Najdete zde ucelený přehled o každém jednotlivém týdnu, který vás čeká. Nemusíte se bát, nebudete nuceni číst sáhodlouhé a nudné texty o těhotenství, ale dozvíte se to nejpodstatnější o vývoji vašeho miminka, o změnách, které vás budou potkávat. Seriál má 40 dílů, protože na tolik týdnů se počítá i těhotenství. Zároveň je rozděleno i do trimestrů. První začíná prvním týdnem a končí třináctým. Druhý počítáme od čtrnáctého týdne a třetí od dvacátého osmého. V seriálu se dozvíte vše o nezbytných kontrolách a prohlídkách, zjistíte, jak vaše děťátko roste a jak se vyvíjí. Budete vědět, kdy vás čeká genetický ultrazvuk a kdy ty nejdůležitější testy. Díky tomu budete připraveni na všechno, co vás čeká a nemine.

První příznaky většinu nastávajících maminek neminou

První příznaky jsou spojené s mnoha hormonálními změnami, které ve vašem těle vytváří dokonalou bouři. Vaše tělo se musí připravit a vyrovnat s mnoha změnami. Roste v něm nový život, a to je samo o sobě velmi náročné a je k tomu potřeba hodně energie. Jak poznáte, že jste těhotná, a jaké příznaky se mohou na začátku objevit? A je špatně, když se neobjeví? Příznaky těhotenství v prvních dnech jsou asi všem známé: návaly, známé ranní nevolnosti, motání hlavy, podrážděnost. Jaké další symptomy jsou s těhotenstvím spojeny, a kdy se tak mohou objevit, se taktéž dozvíte v jednotlivých týdnech těhotenství.

Připravte se na své těhotenství s předstihem a přečtěte si ucelený souhrn informací. Budete mít jistotu, že vás jen tak něco nepřekvapí.

Spread the love